KRONIKE SESTRE GRACIJANE – Plodno vam došašće!

29/11/2015 Nema komentara Marija Mamic

„Podaj nam svoje svjetlo koje si iz raja povuk’o za sobom k’o što meteor vuče kosu zlatnih prama, da kroza nj nađemo pukotinu neba koju si napravio silazeći k nama!!“(R. Kupareo)

Godinama (a već ih je sasvim pristojan broj!) ćirim kroz ovu pukotinu. Zadivljena – koje li domišljatosti Božje! Svog sina, to svjetlo Božićne i svake naše zemaljske noći,  posla dobri Otac nebeski da „probije“ nebo, na napravi pukotinu prema zemlji, kako bismo mi – suprotnim smjerom, pravac u Nebo! U Njegovo divno Nebo!!!

Tražiti nam je tu pukotinu. Uvijek. I ovog došašća! Sigurna sam da svatko od nas ima na dohvat oka, na dohvat duše poneku pukotinu. Naime, svaki dah dobra odraz je Njegova svjetla! Svako, pa i najmanje očitovanje dobrote zlatna je nit „meteora kose zlatnih prama“. Svima nam želim i molim ustrajnost u traženju pukotine neba, kao i raspoloživost da sami otkrivamo svima oko sebe svojom ljubavlju i dobrotom gdje se nalazi „pukotina neba“!!!

Plodno vam došašće! (smg)

smg


Komentiraj

Email nece biti prikazan.