Zadar: Izlet s učenicima i roditeljima – 01.12.2018.

05/12/2018 Nema komentara Stipan

Volonteri udruge sv.Vinka proveli su odličan dan s učenicima i roditeljima u Zadru!

Nakon izleta u Trogir, posjetili smo Zadar.

Dan nam je prebrzo prošao, a što nije ni čudno s obzirom na to da smo uspjeli posjetiti brojne povijesne znamenitosti. Časna sestra Gracijana – koja inače aktivno sudjeluje u radu s djecom i roditeljima, a koja je dugi radni vijek provela upravo u Zadru, provela nas je kroz Crkvu. sv. Šime (u njoj čuvaju moći najpopularnijeg zadarskog sveca – Sv. Šime), Katedralu sv.Stošije (najveća crkva u Dalmaciji), samostan i crkvu sv. Marije gdje je stalna izložba crkvene umjetnosti pod nazivom “Zlato i srebro Zadra.. Nakon toga smo prošetali rivom, te iščekivali prolazak brodova kako bi uživali u predivnom zvuku “morskih” orgulja.

Naše malo putovanje se okončalo ručkom u sv.Filip i Jakov, nakon čega smo se uputili nazad u Split. Međutim, i povratak nam je bio aktivan jer smo u vožnji igrali božićne kvizove i zagonetke. Pobjednička ekipa je osvojila simbolične poklone!

Učenici su nam priznali da im je ovo bio najdraži izlet.. pa se svi veselimo idućem susretu i izletu! 🙂

 


Komentiraj

Email nece biti prikazan.