Zdravstvena radionica s učenicima

27/01/2020 Nema komentara Stipan

U subotu, 25.1.2020. održali smo s učenicima zdravstvenu radionicu “Osnove pružanja prve pomoći”.

Zdravstvenu radionicu su predvodile dvije članice naše Udruge, dr.Petra Milić-specijalizantica pedijatrije i Milena Nadrčić, laborantica u KBC-u Split.

Susret je, po običaju, započeo s molitvom č.s.Gracijane koja je prigodno pozdravila sve učenike.

Dr. Petra Milić je održala ppt prezentaciju gdje je učenicima predočila sve najvažnije karakteristike pružanja prve pomoći.. te kako treba postupiti.. Nakon toga je uslijedio praktični dio u kojem su učenici u parovima vježbali  okrenuti unesrećenog na bok.
Također, ovom praktičnom dijelu učenici su naučili  izmjeriti puls sebi i drugome pa su mjerili puls u mirovanju i nakon aktivnosti (trčali su na mjestu 2 min).
U drugom dijelu radionice, dr. Petra Milić je održala drugu prezentaciju  o sprječavanju krvarenja i povijanju rana.
Učenici su pokušali (i uspjeli) pravilno  poviti imaginarne rane jedni drugima.

Radionica je završila podjelom diploma o sudjelovanju i dodjeli nagrada najboljoj sudionici!