Radionica sociologije s učenicima – 27.2.2016.

28/02/2016 Nema komentara Marija Mamic

Tema radionice sociologije s učenicima su bili psihološko-socijalni eksperimenti. Obradili smo dva eksperimenta. 

Prvi je Miligramov – Stanely Miligram je 1961. godine proveo eksperiment gdje je testirao spremnost prosječnih osoba suprostavljanju ili odbijanja poslušnosti uputama autoritarnoj osobi ako stoje u izravnoj suprotnosti s njihovom savješću ili aktom koji bi kršio vlastita moralna načela. Miligramov eksperiment je tada potaknut suđenjima za genocid Njemačkim oficirima.

Sa učenicima smo razgovarali o poslušnosti prema autoritetu, njegovim granicama, odlukama te izboru. Prokomentirali smo još jedan Miligramov eksperiment – o grupnom pritisku na izbor.

Nakon toga smo pogledali dokumentarac “The Stanford Prison Experiment” .

 


Komentiraj

Email nece biti prikazan.