Radionica za roditelje – “Učimo li svoju djecu različitosti” – 13.02.2016.

18/02/2016 Nema komentara Marija Mamic

Radionicu smo započeli sa kratkim ppt-om o važnim pojmovima Stereotipa, Predrasuda, Diskriminacije i Pozitivne diskiminacije. 

Rasprava je ubrzo uslijedila… često zaboravljamo da su djeca kao spužva koja upijaju sve naše pokrete, govore, dojmove. Iako im izričito ne dajemo do znanja da nekog “izdvajamo” jer je drugačiji, možda to činimo nekim nesvijesnim radnjama.

Roditelji su imali zadatke da prokomentiraju svoju djecu, njihove vrline i mane, te što ih više povezuje s drugom djecom.. sličnosti ili različitosti? To je ujedno bilo pitanje za sve.

Grupa ljudi se formira zbog zajedničkih interesa. Na grupu osoba liječenih od alkoholizma će dolaziti sve osobe koje su imale problem s alkoholom. Na poslu će biti bliži ljudi koji su iz istog mijesta jer idu zajedno kući, imaju više zajedničkih poznanstava. U školi će djetetu biti najbolji prijatelj onaj koji ide na trening/ples s njim, koji gleda iste serije te skupljaju iste sličice. To je u redu, ali važno je biti tolerantan prema drugima, koji ima imaju drugačije želje od naših te znati prihvaćati različitosti!


Komentiraj

Email nece biti prikazan.