“Školski (ne)uspjeh djeteta” – radionica za roditelje 17.10.2015

18/10/2015 Nema komentara Marija Mamic

Prva radionica za roditelje ovu školsku godinu održana je na temu “Školski (ne)uspjeh djeteta”.

Tea je otvorila radionicu kratkom prezentacijom na temu te smo zajedno obrađivali teme i diskutirali o najčešćim razlozima školskog neuspjeha djeteta, kako reagirati na različite situacije te kako prevladati distraktore.

rr2

 

Obradili smo teme:

o Zbog čega je djetetu važno imati dobre ocjene?

o Iz kojih razloga je loša ocjena djetetu stres?

o Uzroci školskog neuspjeha

o Konkretni savjeti kako pomoći djetetu u učenju

o Konkretni savjeti kako razvijati djetetovo samopoštovanje

 

rr

Veliki doprinos radionici dala je i Jelena Vrcelj, profesorica hrvatskog i talijanskog jezika, radi u osnovnoj školi a ujedno je i volonter udruge. Iznijela je svoju perspektivu roditeljima te dala savjete za rad s djecom, ponajprije onima kojima imaju problem sa ADHD-om.

Radinica je završena uspješno, roditelji su razumijeli temu, uspješno razradili te došli do zaključka.


Komentiraj

Email nece biti prikazan.